VUCH Vuch Kids Magazín |    +420 604 474 451 (PO-PÁ 08:00-16:00)

MATERIÁLY A ÚDRŽBA

Těší nás, že sis vybrala právě naše produkty a doufáme, že Ti budou dobře a dlouho sloužit. V dalším textu najdeš návod ke správnému ošetřování výrobků a obecné informace o použitých materiálech.

 

MATERIÁLY

Certifikovaný silikon

Potravinářský silikon je hygienický, hypoalergenní a odolný materiál. Neobsahuje BPA PVC ani ftaláty! Silikon nezpůsobuje alergické reakce. Lze snadno omýt. Před prvním použitím důkladně omyjte.

 

Dřevěné komponenty

Certifikované nelakované dřevo je bezpečné k dětským zoubkům. Snadno omyvatelné.

 

Saténová šňůrka

Bezpečný certifikovaný návlekový materiál. Nehrozí nebezpečí přetrhnutí. Lze snadno omýt pod tekoucí vodou. Před prvním použitím důkladně omyjte.

 

Bezpečné patentky

Patentky jsou pevně připevněny k textilu. Jsou zdravotně nezávadné, bezniklové a antialergické. 

 

100% bavlna

Lehká prodyšná tkanina vhodná i pro alergiky. Materiál je šetrný k pokožce a odolný vůči opotřebění. Lze prát v pračce na 60°C.

 

Syntetická kůže

Materiál je pevný, odolný a na pohled k nerozeznání od pravé kůže. V porovnání s ní je syntetická kůže mnohem více prodyšná. Doporučujeme nevystavovat přímému slunečnímu záření, hrozí vyšisování barev. K čištění používejte vlažnou vodu, savý nebarvící hadřík a speciální prostředky určené na eko kůži.

 

PU Polyuretan

Polyuretan je syntetické vlákno, které je nenáročné na údržbu. K čištění používejte vlažnou vodu nebo vlažný roztok s neutrální mýdlovou pěnou.

 

PE Polyethylen

Materiál je velice odolný vůči vlhkosti a poničení. I přesto doporučujeme čistit pouze vlažnou vodou nebo vlažným roztokem s neutrální mýdlovou pěnou a nepoužívat čistící prostředky s alkoholem. 

 

PVC Polyvinylchlorid

Vyznačuje se odolností vůči stárnutí. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči, ale nedoporučujeme k čistění používat přípravky s alkoholem. Stačí vlažná voda nebo roztok s neutrální mýdlovou pěnou.

 

PO Polyester

Velmi snadná údržba vlažnou vodou nebo mýdlovou pěnou. Rychlé sušení. 

 

PC Polycarbonate

Vyznačuje se odolností vůči stárnutí. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči, k čištění stačí vlažná voda nebo roztok s neutrální mýdlovou pěnou.

 

Plast

Pro čištění nepoužívejte žádná rozpouštědla. Používejte pouze vodu, saponáty k tomu určené. Vyvarujte se mechanického čistění povrchu a použití čistících prostředků s abrasivními částicemi, mohlo by dojít k poškrábání! 

 

Silikon

O silikonové produkty je třeba se starat průběžně. Na čištění stačí vlhčené ubrousky nebo vlažná voda.

 

Vláknitá kůže

Vyznačuje se nepravidelnostmi jako jizvy, odchylky v tloušťce nebo pigmentové skvrny. Výroba spočívá tom, že se přírodní useň rozloží na malé kousky či vláknité částice a pak se opět spojí pomocí pojiva nebo bez něj. Čistěte přípravkem určeným pro pravou kůži.

 

Nylon

Má vysokou odolnost vůči poškození a vlhkosti, vyznačuje se vysokou pevností. Je náchylný na vyblednutí.

 

Felt/plsť

Tento materiál tvoří žmolky, což není vada, ale je to jeho vlastnost. Odstranit je můžete pomocí žmolkovače. Při užívání dávejte pozor na strukturu, vodu a déšť. Při skvrnách doporučujeme suché čištění (použít můžete prací prostředek na vlnu obsahující Lanolin. Prostředek zředíte s vodou, teplou na 30°C dokud se nevytvoří pěna, kterou nanášíte na skvrnu. Postupujte velice opatrně a pokud toto nepomůže, tak se obraťte na odborníka).

 

Plátno

Materiál je lehký, prodyšný a příjemný na omak. Čistěte houbičkou namočenou ve vlažné vodě, vyhýbejte se chemickým čistidlům a příliš horké vodě.

 

Zipy

V případě zadrhávání zipu můžete použít krém, např. indulonu. Krém můžete opatrně nanést po celé délce zipu a na přední a zadní stranu zámku. V případě znečištění zubů použijte na jejich čištění vodu s mýdlem a jemný kartáček. Nikdy nepoužívejte benzín a podobné chemické přípravky.

 

Nerezová ocel

Vyznačuje se odolností vůči korozi. Doporučujeme vyhýbat se styku se slanou vodou, protože narušuje vrstvu výrobku.

 

Slitina zinku

Jde o lesklý kov, který není náročný na údržbu. Ošetřujeme omytím vlažnou vodou nebo čištěíme vlhčeným ubrouskem bez alkoholu. 

 

Měď

Tento kov byste měli čistit pouze teplou vodou, měkkým hadrem s mýdlem.

 

Sklolaminát

Je kompozitní materiál, tvořený skleněnými vlákny (tkaninou) a vytvrzenou umělou pryskyřicí (polymerem). Vyznačuje se velkou pevností, odolností vůči chemikáliím i počasí, nízkou hmotností a dobrými hygienickými vlastnostmi. 

 

Krystaly a přírodní kameny

  • Krystal (Krystaly se vyskytují ve všech tvarech a velikostech. Některé jsou tvořeny broušením kombinací skleněných ploch, hran a hrotů, zatímco jiné jsou zaoblené a ohlazené. Každý tvar má své jedinečné vlastnosti i využití)

 

  • Syntetické perly (Jedná se o uměle vytvořenou perlu, která bývá často vyrobená z drcených mušlí, které jsou zpevněny pryskyřicí. Hlavním znakem syntetických perel je, že mají pravidelný tvar a mají jednotnou celistvou barvu)

 

  • Přírodní kámen (Jedná se o ušlechtilý materiál s nenahraditelnými technickými vlastnostmi. Krása přírodního kamene je především v jeho jedinečnosti. Upoutávají nás jiskřivou hrou barev, čistotou, průhledností, leskem nebo třpytem)

 

ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA

Při používání našich produktů věnuj pozornost grafickým symbolům na etiketě nebo visačce každého výrobku, které značí základní podmínky údržby produktu. Tyto visačky se symboly údržby nikdy z výrobku neodstraňuj.

 

Nebělit Žehlit max při teplotě 110°  Prát na 30°C
Nesušit v bubnové sušičce Žehlit max při teplotě 150° Prát na 40°C
Sušit v bubnové sušičce běžným způsobem při libovolné teplotě Nečistit chemicky    
Nežehlit Neprat, opatrně zacházet v mokrém stavu    

 

OBECNÁ USTANOVENÍ

Pro dlouhodobé užívání produktů je nutné přiměřené a šetrné zacházení a jejich vhodná údržba. To je důležitým předpokladem pro zachování příslušné záruky. Proto se řiď našimi doporučenými pravidly:

 

  • Chraňte před ohněm.
  • Chraňte před vodou a deštěm.
  • Chraňte před prašným prostředím.
  • Chraňte před chemickými vlivy.
  • Chraňte před mechanickým poškozením a dbejte na šetrné zacházení.

 

Peněženky

Nevystavujte peněženky přímému slunci.

Do peněženky nedávejte více věrnostních karet, než pro kolik je určena.

Peněženku nepřetěžujte nadměrným množstvím mincí.

Neperte v pračce a nedávejte do sušičky.

 

POM-POM & Ozdoby

Vyvarujte se kontaktu s vodou.

Neperte v pračce a nedávejte do sušičky.

Nedávejte dětem do 5 let.